GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15033161

nr 1503 3161

Karl Lindeberg

(1877-1931), Sverige

Vas, Överfång med slipad dekor av blomster rosa mot matterat glas. Signerad undertill Kosta K Lindeberg 103 samt Kosta på livet. Höjd: 30,5 cm

Kondition: flera stora fotnagg

Karl Lindeberg, svensk glaskonstnär och etsare, född 1877, död 1931.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 21 november 2022
kl 19:58:59

Karl Lindeberg

Läs mer om Karl Lindeberg